- İmplant Tedavisi Yapım Aşamaları Nelerdir ?


- İmplant Aşamaları

1 - İlk Muayene ... İmplanta Engel Sağlık Durumu Varmı ?


A ) Sigara tüketimi fazla olan hastalarda

Sigara kullanımı, ağız içerisindeki dokularda oluşan bakteri plağına zemin hazırlayarak, enfeksiyon riskini arttırması. Sigaranın karbonmonoksit ve toksit etkilerine bağlı olarak implantın kemikle bütünleşmesini olumsuz yönde etkilmesi. Yara iyileşmesini geciktirme ve kanlanmayı azaltması gibi olumsuz etkileri vardır. Bu tip vakalarda dişhekimi onaylarsa İmplant öncesi ve sonrası sigara kullanımını azaltarak implant yapılabilmektedir.


B ) Şeker Hastalarında

Kontrol altında olmayan diyabet hastalarında implant yapımı riskli olan gruplar arasındadır. Şeker hastalarında doku iyileşmesi yavaş olmakla birlikte enfeksiyon riski artmaktadır.


Kandaki şeker düzeyi kontrol altında olan hastalara implant yapılabilmektedir. Şeker hastalarında cerrahi operasyon alanı mümkün olduğunca küçük tutulur. İmplant tedavisi tamamlandıktan sonra şeker hastaları için ağız hijyenini sağlamak çok önemlidir. Diyabet hastaları periyodik diş hekimi kontrollerini aksatmamalıdır.


C ) Kalp Rahatsızlığı Olan Hastalarda

Doktoru ile konsültasyona gidilmeden implant uygulanmamalı.


D ) Hiper Tansiyonu Olan Hastalarda

Hipertansiyonlu hastalarda ağrı, stres gibi durumlarda aşırı tepki söz konusudur. uyaranlara karşı aşırı tepki verildiğinde diş tedavisi sırasında kan basıncı akut olarak yükselebilir ve konjestif kalp yetmezliği veya nadiren felç, kanama benzeri komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple; hipertansiyonlu hastaların diş tedavisine başlamadan önce; kan basıncı ölçümleri yapılmalı ve şüphelenilen vakalarda doktor konsültasyona gidilmelidir.


E ) Kan Pıhtılaşma Bozuklukları Olan Hastalarda

Kan pıhtılaşma hastalığı olanlara implant yapılmaz.
Şişli de İmplant Merkezi Şişlide İmplant Mecidiyeköy de İmplant Fiyatları İmplant Tedavisi2 - Çene Kemiği Uygunluğu.

Hastanın genel muayenesi yapılır. Panoramik röntgeni alınarak çene kemiğinin durumu ve implant yapılacak olan bölgede ki kemik yoğunluğu ölçülür. Kemik yoğunluğu implant için uygun değilse kemik grefti yapılarak bu bölgenin kemikleşmesi beklenir. Diş hekimi bu sırada kullanacağı implantın seçimini dikkatle yapar.


3 - İmplantın Uygulanlası

İmplantın yapılma süresi yaklaşık olarak 15-40 dakika arasındadır. Önce dişetinde açılan kesiyle kemiğe ulaşılır. İmplant ölçüne göre çene kemiği delinir ve implant vidalanır.


Titanyumdan olan implantın çene kemiğine yerleştirilmesinden sonra, bu bölgede kemikleşmenin oluşması için 3 aya yakın bir sürenin geçmesi gerekir. Bu sürenin sonunda ikinci bölüme geçilir.


Bu bölüm implant üzerine yapılan üst yapıların oluşturulma aşamasıdır. Buraya yerleştirilen üst yapılar zirkonyum, porselen gibi malzemelerden yapılabilir. İmplantın üstüne yapıştırma ya da vidalama yöntemlerinin kullanılması sayesinde, hastanın ağzında yapılan provalarda protez diş yerine oturtularak, implant tedavisinin sonuna gelinir. Ancak tedavi sırasında bazı ara aşamalar bulunmaktadır.


4 - Protezlerin Hazırlanması

Uygulanan implantın çene kemiğiyle bütünleşmesinden sonra, bunun üzerine yapılacak protezlerin hazırlanma aşamasına geçilir. Hastanın ağız içinde gereken ölçüler alınır ve renk değerlendirmesi yapılır.


Hazırlanacak porselen protezler laboratuvarda teknisyen tarafından hastanın gerçek dişlerine uygun olacak şekilde ve estetik bir görünüm sağlayacak biçimde hazırlanır. Bunların hastanın ağzında yapılacak denemelerden sonra, protezlere son şekli verilmektedir.


5 - Üst Yapıların Yapılması ve Mutlu Son

İmplant tedavisindeki son aşamada çene kemiğinin içine kaynamış olan titanyum implant üzerine kuron adı verilen porselen ya da zirkonyumdan üretilmiş kaplamalar laboratuvar ortamında hazırlanır. Hastanın ağzına göre alınan ölçülere uygun şekilde yapılan kuron ya da protez diş implant üstüne vidalama ile ya da yapıştırma tekniğiyle yerleştirilir.


Bu şekilde doğal dişlerinin benzeri olan yapay dişlerine kavuşmuş olan hastaya diş doktoru tarafından gereken bilgilendirmeler yapılarak, uygulanan tedavi tamamlanmış olur.


Şişli de İmplant Merkezi Şişlide İmplant Mecidiyeköy de İmplant Fiyatları İmplant Tedavisi
Uyarı !

Sayfamızda bulunan bilgiler internet ortamında kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Sayfamızdaki içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu bilgiler baz alınıp herhangi bir tedavi uygulanamaz. Rahatsızlığınızla alakalı en iyi bilgiyi diş hekiminizden almalısınız rahatsızlıklarınız için önce diş hekiminize başvurunuz. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

- Oynayan Protezlerde Kesin Çözüm

Bunlardan ilki hareketli total protez kullanan hastaların protezlerini sabit proteze çevirme yöntemidir. Bu durumda hasta sadece 2 adet implantla hareketli total protezini stabil hale getirebilir. Bu durumda hasta sadece 2 adet implantla hareketli total ...>>> devamı

- İmplant Uygulanmayan Durumlar

Kontrol altında olmayan diyabet hastalarında implant yapımı riskli olan gruplar arasındadır. Şeker hastalarında doku iyileşmesi yavaş olmakla birlikte enfeksiyon .........>>> devamı____________________________________________________________________________________

- İmplant Tedavisi Avantajları

En önemli avantajı iyi estetik görünüm sağlamasıdır. Hastaya her istediğini yiyebilme özgürlüğünü sağlayarak sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlar. Böylece hastalar daha mutlu sosyal hayata sahip olur.1 - Daha sağlıklı ve estetik diş ... >>> devamı

- İmplantın yapım aşamaları

Bu aşamada hastanın genel muayenesi yapılır. Panoramik röntgeni alınarak çene kemiğinin durumu ve implant yapılacak olan bölgede ki kemik yoğunluğu implant için uygun ...>>> devamı____________________________________________________________________________________